Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
U14 Sunday AM 40 11 15 Dec 19 Mosman McCabe
7/171(cc) OM Roberts 50* J Blazey 30  J Edwards 2/25
def by North Sydney Black
7/173 A Sathyan 33 H Charles 32* A McNamara 29  BG Whatley 2/13
Georges Heights Oval #1 
U13 Sunday AM 20 Over 11 15 Dec 19 North Sydney Blue
3/139(cc) MA Gill 31* L Ewington 28*  
def North Sydney Green
4/96(cc)  
Primrose Park #1 
U14/15 Saturday 10.00AM 11 14 Dec 19 North Sydney
v St Ives Cummins
Gore Hill 
U12 Div 2 Saturday 3.30PM 20 Over 11 14 Dec 19 Lane Cove Marsh
79  T Firth 3/9 S Cahill 2/8
def by North Sydney Silver
5/133(cc) J Kelly 38* M Schultz 35*  
Blackman Park (Lower Field 3) 
U10 North Saturday 8.00AM 11 14 Dec 19 Gordon Green
10/83  J Gor 4/16 Z France 4/20
def by North Sydney Lyon
2/199 Z France 36* J Gor 33* A Taylor 33* H Adams 29* H Leete 28*  
Gore Creek 
U10 North Saturday 8.00AM 11 14 Dec 19 North Sydney Orange
12/118 S Scoble 25*  
def by Lindfield Green
2/190  
Lindfield #2 Synthetic 
U10 North Saturday 8.00AM 11 14 Dec 19 Mosman Border
121  o tait 3/9
def North Sydney Yellow
7/117(cc)  E Sutton 2/3 B Atapattu 2/14
Georges Heights Oval #2 
U10 North Saturday 8.00AM 11 14 Dec 19 Roseville Runners
8/144  
def North Sydney Maxwell
9/106  
Edenborough Sportground 
U10 North Saturday 8.00AM 11 14 Dec 19 North Sydney Paine
7/92(cc)  
def by Gordon Black
8/101(cc)  
Primrose Park #1 
U10 North Saturday 8.00AM 11 14 Dec 19 North Sydney Khawaja
8/87(cc)  
def by Lane Cove Waugh
2/129(cc)  
Pottery Green 
U17 Sunday AM on Turf 11 15 Dec 19 North Sydney Red
7/141(cc) B Howard 41 W McHutchison 25  M Dempsey 3/23
def by Gordon Green
152 D Allen 54 C Patel 32 C Beeton 31  NN Griffiths 2/17 A Fisher 2/20
Turf Castle Cove Oval 
U17 Sunday AM on Turf 11 15 Dec 19 Lane Cove Taylor
6/176(cc) IS Edmunds 93  JD Barwise 2/25 TJ Richards 2/48
def North Sydney Black
5/165(cc) Z Kalogerou 69 H Reynolds 31  O Kirk 4/19
Turf Longueville Kingsford Smith Oval 
U13 Saturday 3.30PM Long Form 6 7 Dec 19
14 Dec 19
North Sydney Black
135 V Sandugula 28 H Riseborough 25 M Willmington 25  J Blazey 2/7 B Jackson 2/9
and 126 H Riseborough 53* D Broadbent 36  HJ Sharp 3/26 T Cullen 2/37
def by Mosman Border
6/230(dec) BJ Hocking 51* J Blazey 51* HJ Sharp 42 K Featherstone 32*  H Riseborough 3/46
and 1/10  
Tunks Park #2 
U10 South Saturday 10.30AM 11 14 Dec 19 North Sydney Green
3/132(cc)  
def by St Ives Handscomb
1/141(cc) H Gardner 30*  
Lindfield #2 Synthetic 
U10 South Saturday 10.30AM 11 14 Dec 19 West Pymble Strikers
v North Sydney Cummins
O H Reid 
U12 Saturday 3.30PM Long Form 6 7 Dec 19
14 Dec 19
North Sydney Red
7/179(cc) A Wijesinghe 50*  B Thorpe 2/32
v North Sydney Black
Tunks Park #3 
U11 North Saturday 8.00AM 11 14 Dec 19 North Sydney Purple
4/126(cc)  
def by North Sydney White
3/172(cc) L Brady 37* T Bragg 27*  
Waverton 
U11 North Saturday 8.00AM 11 14 Dec 19 West Pymble Tornadoes
v North Sydney Blue
Lofberg Oval 
U11 North Saturday 8.00AM 11 14 Dec 19 North Sydney Black
5/201(cc) A Graham 27*  N Patel 2/35
def Mosman Lee
4/160(cc) j Baker 37*  
Georges Heights Oval #1 
U11 South Saturday 10.30AM 11 14 Dec 19 North Sydney Red
7/167(cc) B Collins 32*  
def St Ives Smith
8/159(cc)  R Sullivan 3/14
Naremburn Lower 
U11 South Saturday 10.30AM 11 14 Dec 19 North Sydney Green
10/138(cc)  O Forsey 3/13 O Doumit 2/6 D Pradhan 2/10
def Lane Cove Paine
7/137(cc)  
Northbridge 
U13 SIXERS Girls 1.00PM Spring Saturday PM Stage 1 10 14 Dec 19 North Sydney Healy
8/125  
def by Lindfield Lanning
4/168  
Primrose Park #4 
U9 North Saturday 8.00AM 11 14 Dec 19 North Sydney White
3/133(cc)  
def Gordon White
3/82(cc)  L Sullivan 2/5
Thompson Reserve 
U9 North Saturday 8.00AM 11 14 Dec 19 North Sydney Wade
v Gordon Green
Primrose Park #2 
U9 North Saturday 8.00AM 11 14 Dec 19 North Sydney McGrath
5/99(cc)  X Katich 2/2
def by North Sydney Black
4/111(cc)  
Primrose Park #3 
U9 North Saturday 8.00AM 11 14 Dec 19 Mosman Lee
v North Sydney Yellow
Spit Reserve 
U9 South Saturday 10.30AM 11 14 Dec 19 North Sydney Blue
8/102  
def by North Sydney Red
5/169  
Primrose Park #3 
U9 South Saturday 10.30AM 11 14 Dec 19 Mosman McCabe
8/108  R Moore 3/7 C Meaney 2/9
def by North Sydney Starc
3/218 Z Yates 33* F Stewart 32*  
Reid Park 
U9 South Saturday 10.30AM 11 14 Dec 19 North Sydney Paine
7/139(cc)  
v St Ives Lyon
13/135  T s 7/7 M M 3/18 B h 2/13
Waverton 
U8 Saturday AM Gore Hill South 10 14 Dec 19 North Sydney Smith
v Gordon Green
Blundstone Arena - Gore Hill  
U8 Saturday AM Gore Hill South 10 14 Dec 19 Gordon Gold
v North Sydney Cummins
WACA - Gore Hill  
U8 Saturday AM Gore Hill South 10 14 Dec 19 North Sydney Lyon
v Roseville 2
GABBA - Gore Hill 
U8 Saturday AM Gore Hill South 10 14 Dec 19 North Sydney Sixers
v Gordon Silver
SCG - Gore Hill  
U8 Saturday AM Gore Hill South 10 14 Dec 19 North Sydney Starc
v North Sydney Siddle
Spotless Stadium - Gore Hill 
U8 Saturday AM Gore Hill South 10 14 Dec 19 North Sydney Paine
v North Sydney Hazlewood
Manuka Oval - Gore Hill 
U11 SIXERS Girls 10.30AM Spring Saturday Stage 1 11 14 Dec 19 North Sydney Gardner
v St Ives Perry
Primrose Park #4 
U11 SIXERS Girls 10.30AM Spring Saturday Stage 1 11 14 Dec 19 North Sydney Haynes
5/155 S Williams 25 J Woodward 25*  
def Gordon Henry
7/89(cc)  E Herbert 2/9
Thompson Reserve 
U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over 11 14 Dec 19 North Sydney Blue
105  C Smith 2/4 E Leahy 2/5 A Giles 2/10
def by Lindfield Healy
2/174(cc) C Smith 33* E Twyman 33* E Smith 32*  
Waverton 
U15 SIXERS Girls 3.30PM Spring Saturday 10 14 Dec 19 Epping
def North Sydney Goszko
Smalls Park