Hall of Fame - Batting | North Sydney Juniors District Cricket Club
Choose download format:
Microsoft Excel 2007
Microsoft Excel 2003
Tab separated values (TSV)
Comma separated values (CSV)
Share:
 

Hall of Fame - Batting

Season 
Grade 
Grade Type 
Match Format 
select
RunsplayerIdseasonIdclubIdmatchIdRunsPlayerTeamSeasonGradeRoundInnsOpponent
17196157715110646322902271Angus GillNorth Sydney Red2019/2020U17 Sunday AM on Turf4 1St Ives Haddin
26959138215110646322906469Zachary KalogerouNorth Sydney Black2019/2020U17 Sunday AM on Turf11 1Lane Cove Taylor
364175369415110646322903564James D BarwiseNorth Sydney Black2019/2020U17 Sunday AM on Turf6 1Roseville Rascals
46196157715110646322905761Angus GillNorth Sydney Red2019/2020U17 Sunday AM on Turf10 1Roseville Rascals
55996157715110646322905059Angus GillNorth Sydney Red2019/2020U17 Sunday AM on Turf9 1Mosman McCabe
65379056115110646324316353*Henry RiseboroughNorth Sydney Black2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form6 2Mosman Border
75296749515110646322337352*Aidan McNamaraNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 407 1Roseville Lindfield
852116831315110646322338352*Henry CharlesNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 4010 1Lindfield Smith
950176997015110646322337750*Charlie WatsonNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 408 1St Ives Hughes
105079465615110646322336950*Andrew J HunterNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 406 1Lane Cove Cummins
115096521315110646322336950*Keagan HanekomNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 406 1Lane Cove Cummins
125079465615110646322335550*Andrew J HunterNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 403 1Lindfield Smith
135087839815110646322335550*Ryan WalshNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 403 1Lindfield Smith
145096749515110646322335550*Aidan McNamaraNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 403 1Lindfield Smith
155091514815110646322338350*James EdwardsNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 4010 1Lindfield Smith
1650187288115110646324712250*Sam IrvingNorth Sydney Black2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form4 1Lane Cove Gilchrist
1750104288115110646324713450*Aston WijesingheNorth Sydney Red2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form6 1North Sydney Black
185079056115110646324314550*Henry RiseboroughNorth Sydney Black2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form2 1Gordon Red
1948114223515110646322447848*Dylan BroadbentNorth Sydney Green2019/2020U13 Sunday AM 20 Over8 1Gordon Gold
2047168844515110646324315647Jacob G PamenterNorth Sydney Black2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form4 1St Ives Starc
2145163968715110646322446045*Thomas HarmerNorth Sydney Blue2019/2020U13 Sunday AM 20 Over4 1North Sydney Green
2245143693915110646322337345Rohan RainierNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 407 1Roseville Lindfield
234596164415110646322903845Thomas MarshallNorth Sydney Red2019/2020U17 Sunday AM on Turf7 1Lindfield Hussey
244488198115110646322901144*Will McHutchisonNorth Sydney Red2019/2020U17 Sunday AM on Turf2 1Lane Cove Taylor
254179389215110646322906341Baxter HowardNorth Sydney Red2019/2020U17 Sunday AM on Turf11 1Gordon Green
264090620515110646322446040*James C AndersonNorth Sydney Blue2019/2020U13 Sunday AM 20 Over4 1North Sydney Green
274079056115110646324315640Henry RiseboroughNorth Sydney Black2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form4 1St Ives Starc
2838126477615110646330213338*Silas CollinsNorth Sydney Starc2019/2020U9 South Saturday 10.30AM10 1St Ives Edwards
2938151737115110646322555738*Jasper KellyNorth Sydney Silver2019/2020U12 Div 2 Saturday 3.30PM 20 Over11 1Lane Cove Marsh
303773670415110646322901237Nicholas N GriffithsNorth Sydney Red2019/2020U17 Sunday AM on Turf3 1St Ives Starc
3137113775215110646322446337Nicholas StanleyNorth Sydney Green2019/2020U13 Sunday AM 20 Over5 1Lane Cove Waugh
323787839315110646322335837Lorenzo BardettaNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 404 1Mosman McCabe
3337176477115110646330209437*Marley McKeownNorth Sydney Paine2019/2020U9 South Saturday 10.30AM6 1Lane Cove Ponting
3437116378915110646328202237*Lewis BradyNorth Sydney White2019/2020U11 North Saturday 8.00AM11 1North Sydney Purple
3536115022015110646328262136*Jono ScottNorth Sydney Green2019/2020U11 South Saturday 10.30AM7 1St Ives Smith
363696749515110646322336436Aidan McNamaraNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 405 1Lane Cove Lyon
3736144081915110646322587736*Zachariah FranceNorth Sydney Lyon2019/2020U10 North Saturday 8.00AM11 1Gordon Green
3836114223515110646324316336Dylan BroadbentNorth Sydney Black2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form6 2Mosman Border
3935143450715110646324441835Oliver GormleyNorth Sydney Green2019/2020U10 South Saturday 10.30AM4 1Lane Cove Lyon
4035165152815110646324711435*Stian ConstableNorth Sydney Red2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form3 2Lane Cove Gilchrist
413579388515110646322905035*James KaseNorth Sydney Red2019/2020U17 Sunday AM on Turf9 1Mosman McCabe
423579389215110646322902735Baxter HowardNorth Sydney Red2019/2020U17 Sunday AM on Turf5 1Gordon Red
4335148341315110646322553035*Tom FirthNorth Sydney Silver2019/2020U12 Div 2 Saturday 3.30PM 20 Over6 1Mosman Lyon
4435128972815110646322555735*Max SchultzNorth Sydney Silver2019/2020U12 Div 2 Saturday 3.30PM 20 Over11 1Lane Cove Marsh
4535148978915110646330209335*Cooper WattNorth Sydney Red2019/2020U9 South Saturday 10.30AM6 1Lane Cove Starc
4634176982315110646322580534*Hugo AdamsNorth Sydney Lyon2019/2020U10 North Saturday 8.00AM5 1Lindfield Green
4734125718615110646322578034*Michael FlanaganNorth Sydney Lyon2019/2020U10 North Saturday 8.00AM3 1Gordon Red
4834113686115110646322446034*Edward WalkerNorth Sydney Blue2019/2020U13 Sunday AM 20 Over4 1North Sydney Green
493396218315110646322452633*Jack JenkinsNorth Sydney2019/2020U14/15 Saturday 10.00AM8 1St Ives Cummins
503396749515110646322338033Aidan McNamaraNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 409 1Mosman Border
5133114922615110646322338633Arav SathyanNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 4011 1Mosman McCabe
5233189717115110646322587733*Alexander TaylorNorth Sydney Lyon2019/2020U10 North Saturday 8.00AM11 1Gordon Green
5333140007915110646322587733*Jamie GorNorth Sydney Lyon2019/2020U10 North Saturday 8.00AM11 1Gordon Green
543373670415110646322903833Nicholas N GriffithsNorth Sydney Red2019/2020U17 Sunday AM on Turf7 1Lindfield Hussey
5533171071715110646330210233Ted IrelandNorth Sydney Red2019/2020U9 South Saturday 10.30AM7 1Mosman Starc
5633143254615110646330214233*Zac YatesNorth Sydney Starc2019/2020U9 South Saturday 10.30AM11 1Mosman McCabe
5733126477615110646330212333*Silas CollinsNorth Sydney Starc2019/2020U9 South Saturday 10.30AM9 1St Ives Lyon
5832164318215110646330214232*Frederick StewartNorth Sydney Starc2019/2020U9 South Saturday 10.30AM11 1Mosman McCabe
5932126477215110646328263732*Barnaby CollinsNorth Sydney Red2019/2020U11 South Saturday 10.30AM11 1St Ives Smith
6032126272815110646328763432*Evelyn McKayNorth Sydney Goszko2019/2020U15 SIXERS Girls 3.30PM Spring Saturday5 1Pymble LC 15
6132127981115110646324712332Sean HibberdNorth Sydney Red2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form4 1St Ives Bradman
623287805115110646322905332*Tommy HoganNorth Sydney Black2019/2020U17 Sunday AM on Turf9 1St Ives Haddin
6332176296915110646322585232*Sam ScobleNorth Sydney Orange2019/2020U10 North Saturday 8.00AM9 1Gordon Red
643296157715110646322901232*Angus GillNorth Sydney Red2019/2020U17 Sunday AM on Turf3 1St Ives Starc
6532178192015110646322578232*Hugo BraggNorth Sydney Maxwell2019/2020U10 North Saturday 8.00AM4 1St Ives Harris
6632157589315110646322578432*Nicholas GasicNorth Sydney Khawaja2019/2020U10 North Saturday 8.00AM4 1St Ives Green
6732116831315110646322338632*Henry CharlesNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 4011 1Mosman McCabe
6832143693915110646322338032*Rohan RainierNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 409 1Mosman Border
6932114425515110646322447132*Matthew A GillNorth Sydney Blue2019/2020U13 Sunday AM 20 Over7 1Lane Cove Waugh
7031114425515110646322448831*Matthew A GillNorth Sydney Blue2019/2020U13 Sunday AM 20 Over11 1North Sydney Green
7131114425515110646322445631*Matthew A GillNorth Sydney Blue2019/2020U13 Sunday AM 20 Over3 1Gordon Gold
7231113775215110646322446931*Nicholas StanleyNorth Sydney Green2019/2020U13 Sunday AM 20 Over6 1St Ives Border
733187804515110646322334931Jonathan AllfreyNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 401 1St Ives Hughes
7431126385115110646322545731*Harrison JenkinsNorth Sydney Blue2019/2020U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over7 1Lindfield Healy
7531114739815110646322906431Hamish ReynoldsNorth Sydney Black2019/2020U17 Sunday AM on Turf11 1Lane Cove Taylor
7631165152815110646324712331Stian ConstableNorth Sydney Red2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form4 1St Ives Bradman
7731114261015110646324713031Henry YeolandNorth Sydney Red2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form5 1Gordon Silver
7830118794615110646328262130*Hugo WakeNorth Sydney Green2019/2020U11 South Saturday 10.30AM7 1St Ives Smith
7930184810315110646328262130*Samuel ReynoldsNorth Sydney Green2019/2020U11 South Saturday 10.30AM7 1St Ives Smith
8030126272815110646328773730*Evelyn McKayNorth Sydney Goszko2019/2020U15 SIXERS Girls 3.30PM Spring Saturday9 1Mercy CC 15
8130161628815110646330152330*Tommy CampbellNorth Sydney White2019/2020U9 North Saturday 8.00AM6 1Gordon White
8230162278015110646330207330*Lachlan ParkerNorth Sydney Red2019/2020U9 South Saturday 10.30AM4 1Lane Cove Sixers
8330182966115110646330207530*Myles MacdonaldNorth Sydney Starc2019/2020U9 South Saturday 10.30AM4 1Lane Cove Ponting
8430180300515110646330211830*Steffon WijesingheNorth Sydney Blue2019/2020U9 South Saturday 10.30AM9 1Lane Cove Sixers
8530175369415110646322904030James D BarwiseNorth Sydney Black2019/2020U17 Sunday AM on Turf7 1Mosman McCabe
8630157906515110646322903530Morgan SheehyNorth Sydney Black2019/2020U17 Sunday AM on Turf6 1Roseville Rascals
8730190863715110646322581930*oscar taitNorth Sydney Yellow2019/2020U10 North Saturday 8.00AM6 1Gordon Green
8830147103315110646322582130*Adam ShoebridgeNorth Sydney Orange2019/2020U10 North Saturday 8.00AM7 1St Ives Harris
8930114256915110646322338030Liam GilhoolyNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 409 1Mosman Border
9030125204615110646322445030*Harrison MeagherNorth Sydney Green2019/2020U13 Sunday AM 20 Over1 1Gordon Gold
913096749515110646322337730Aidan McNamaraNorth Sydney Black2019/2020U14 Sunday AM 408 1St Ives Hughes
9230114223515110646322446930*Dylan BroadbentNorth Sydney Green2019/2020U13 Sunday AM 20 Over6 1St Ives Border
933096218315110646322451430*Jack JenkinsNorth Sydney2019/2020U14/15 Saturday 10.00AM2 1St Ives Cummins
9430149001915110646322447330*Dev SoodNorth Sydney Green2019/2020U13 Sunday AM 20 Over7 1Lindfield Gilchrist
953096749515110646322453030*Aidan McNamaraNorth Sydney2019/2020U14/15 Saturday 10.00AM10 1St Ives Marsh
9630126058615110646322543730*Benjamin GrayNorth Sydney Blue2019/2020U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over3 1Mosman McCabe
9730143685615110646322544130*Charlie GouldNorth Sydney Blue2019/2020U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over4 1Mosman Smith
9830161924315110646322544130*Adam TerryNorth Sydney Blue2019/2020U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over4 1Mosman Smith
Note: Qualification levels for this report are 30 and 100 runs.

*Type in the search box and hit Enter to search. The list will be filtered by matches in the first three columns.