Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
U14 Sunday AM 40 2 13 Oct 19 North Sydney Black
86  E Evans 3/9 S Wright 2/6
def by Mosman Border
3/88(cc) F Hitchen 40*  J Allfrey 2/17
Forsyth Park Lower 
U13 Sunday AM 20 Over 2 13 Oct 19 Lindfield Gilchrist
94 A Bowes 39*  J O'Shea 2/3 L Ewington 2/3 JC Anderson 2/7
def by North Sydney Blue
4/98  S Nakone 3/7
Allan Small Park 
U13 Sunday AM 20 Over 2 13 Oct 19 Lindfield Lyon
drew North Sydney Green
Lofberg Oval 
U14/15 Saturday 10.00AM 3 19 Oct 19 St Ives Starc
v North Sydney
Gore Hill 
U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over 3 19 Oct 19 Mosman McCabe
v North Sydney Blue
Tunks Park #2 
U12 Div 2 Saturday 3.30PM 20 Over 3 19 Oct 19 Lindfield Slater
v North Sydney Silver
Tunks Park #3 
U10 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 St Ives Zampa
v North Sydney Maxwell
Primula (Princes) Park 
U10 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 Gordon Silver
def North Sydney Khawaja
Gore Creek 
U10 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 Gordon Green
v North Sydney Paine
Naremburn Upper 
U10 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 North Sydney Orange
v Roseville Runners
Bales Park #1 
U10 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 North Sydney Lyon
5/183 M Flanagan 34*  L Olbourne 2/18
v Gordon Red
9/140(cc)  H Adams 4/9
Waverton 
U10 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 North Sydney Yellow
2/68(cc)  
def by Lane Cove Waugh
4/171(cc) B Johnson 27* E Ruskin 25*  
Blackman Park (Upper Oval) 
U17 Sunday AM on Turf 2 13 Oct 19 Lindfield Hussey
drew North Sydney Black
Turf Lindfield Oval 
U17 Sunday AM on Turf 2 13 Oct 19 Lane Cove Taylor
5/251(cc) RM Devine 136 O Kirk 30 YM Samant 29 A Gowthorp 25  F Chakrabarti 3/39
def North Sydney Red
8/88 W McHutchison 44*  FF Barbeler 2/8
Turf Tantallon Oval 
U13 Saturday 3.30PM Long Form 2 12 Oct 19
19 Oct 19
North Sydney Black
v Gordon Red
5/148 H Faddy 51* J Nielsen 50*  JG Pamenter 2/9
Tunks Park #2 
U10 South Saturday 10.30AM 3 19 Oct 19 Mosman McCabe
v North Sydney Green
Georges Heights Oval #1 
U10 South Saturday 10.30AM 3 19 Oct 19 Lindfield Faulkner
v North Sydney Cummins
Naremburn Lower 
U12 Saturday 3.30PM Long Form 2 12 Oct 19
19 Oct 19
Lane Cove Lyon
v North Sydney Red
Blackman Park (Lower Field 4) 
U12 Saturday 3.30PM Long Form 2 12 Oct 19
19 Oct 19
Lindfield Taylor
1/120 A Platt 51* T Moran 50*  
v North Sydney Black
55  C Smith 2/5 T Moran 2/6
Lindfield #2 Synthetic 
U11 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 North Sydney Purple
9/84(cc)  
def by Mosman Smith
5/158(cc)  
Northbridge 
U11 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 North Sydney Blue
13/62(cc)  J English 3/3 J Weldon 3/12 T Pomeroy 2/8 A Phipson 2/11
def by St Ives Edwards
4/112(cc)  
Barra Brui Oval 
U11 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 North Sydney White
4/125(cc)  
def by Gordon G
6/133(cc)  
Naremburn Lower 
U11 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 Lane Cove Maxwell
v North Sydney Black
Blackman Park (Lower Field 4) 
U11 South Saturday 10.30AM 3 19 Oct 19 North Sydney Green
v North Sydney Red
Northbridge 
U13 SIXERS Girls 1.00PM Spring Saturday PM Stage 1 2 19 Oct 19 North Sydney Healy
v Mosman Healy
0/0  
Primrose Park #4 
U15 SIXERS Girls 3.30PM Spring Saturday 2 19 Oct 19 Gordon
v North Sydney Goszko
Warrimoo Oval 
U9 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 North Sydney McGrath
v Lane Cove Cummins
Pottery Green 
U9 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 St Ives Cheatle
1/35  
v North Sydney Yellow
Bryce Oval 
U9 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 Lindfield Neville
10/96  
def by North Sydney Black
6/129  
Primrose Park #1 
U9 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 North Sydney White
8/68(cc)  
def by Lindfield O'Keefe
7/94(cc)  
Primrose Park #4 
U9 North Saturday 8.00AM 3 19 Oct 19 Gordon Orange
v North Sydney Wade
Primrose Park #2 
U9 South Saturday 10.30AM 3 19 Oct 19 Gordon Gold
v North Sydney Starc
Chatswood High School 
U9 South Saturday 10.30AM 3 19 Oct 19 North Sydney Blue
v North Sydney Paine
Waverton 
U9 South Saturday 10.30AM 3 19 Oct 19 North Sydney Red
v Roseville Rockets
3/3  T Ireland 2/2
Primrose Park #3 
U8 Saturday AM Gore Hill South 2 19 Oct 19 North Sydney Hazlewood
v Roseville 1
SCG - Gore Hill  
U8 Saturday AM Gore Hill South 2 19 Oct 19 North Sydney Starc
v North Sydney Sixers
GABBA - Gore Hill 
U8 Saturday AM Gore Hill South 2 19 Oct 19 North Sydney Siddle
v Gordon Orange
MCG - Gore Hill 
U8 Saturday AM Gore Hill South 2 19 Oct 19 North Sydney Paine
v North Sydney Cummins
Spotless Stadium - Gore Hill 
U8 Saturday AM Gore Hill South 2 19 Oct 19 Gordon Red
v North Sydney Smith
Blundstone Arena - Gore Hill  
U8 Saturday AM Gore Hill South 2 19 Oct 19 BYE / All Stars
v North Sydney Lyon
Manuka Oval - Gore Hill 
U11 SIXERS Girls 10.30AM Spring Saturday Stage 1 3 19 Oct 19 North Sydney Gardner
6/64(cc)  
def by St Ives Lanning
2/132(cc) C Simpson 25*  
Primrose Park #4 
U11 SIXERS Girls 10.30AM Spring Saturday Stage 1 3 19 Oct 19 North Sydney Haynes
v Gordon Spices
Thompson Reserve